PRP (osocze bogatopłytkowe)

PRP- OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

W naszym Centrum Medycznym prowadzimy terapię - PRP osoczem bogatopłytkowym. Jest to skoncentrowana objętość płytek krwi rozproszonych w niewielkiej ilości osocza. 

Zastosowanie PRP polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta jako środka wpływającego na poprawę funkcji tkanek miękkich, jaki i tkanki kostnej. Proces ten pobudza ich potencjał regeneracyjny. 

Wskazane jest, by koncentrat PRP  stosowany był, gdy celem jest przyspieszenie procesów gojenia, zarówno w trakcie planowych zabiegów operacyjnych. np. rekonstrukcji więzadła krzyżowego, rekonstrukcji stożka rotatorów, osteotomii w leczeniu palucha koślawego jak i urazów sportowych np. uszkodzenia chrząstki oraz przewlekłych dolegliwości. 

Osocze bogatopłytkowe jest rekomendowane przez specjalistów mi.in przy takich schorzeniach, jak: łokieć golfisty, łokieć tenisisty, kolano skoczka, kolano biegacza, ostrogi piętowe, zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa, uszkodzenia ścięgien, mięśni i wiązadeł, kontuzje, urazy i zmiany przeciążeniowe, schorzenia stawów, złamania i brak zrostu po złamaniach, trudno gojące się rany.

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na konsultacjach ortopedycznych w Centrum Medycznym Bimed. 

koszt zabiegu 1000-1600zł