• Poradnia Leczenia Trudno Gojących Się Ran

  Poradnia Leczenia Trudno Gojących Się Ran

  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniu oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistyczne leczenie ran przewlekłych oraz trudno gojących się dzięki współpracy z doktorem Michałem Krzymińskim oferujemy Państwu możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej mającej na celu dobranie najodpowiedniejszego dla Państwa sposobu terapeutycznego w leczeniu ran przewlekłych. Dzięki uczestnictwu w licznych kursach i szkoleniach o tematyce leczenia ran przewlekłych a także bogatemu doświadczeniu dr Krzymiński w swojej praktyce stosuje opatrunki specjalistyczne.

  Dzięki odpowiedniemu doborowi takich materiałów chłonnych, zawierających jony srebra czy opartych na technologii lipido-koloidowej możliwe jest przyspieszenie gojenia się rany oraz poprawa jakości życia Pacjenta. Wyjątkowo dobre efekty lecznicze przynosi także stosowanie terapii podciśnieniowej VAC, której dr Krzymiński jest wielkim zwolennikiem.

  Jest to technika leczenia wykorzystująca miejscowe oddziaływanie podciśnienia na powierzchnię rany w celu poprawy jej gojenia. Obecnie to jedna z najbardziej zaawansowanych technik terapeutycznych stosowana zarówno w leczeniu wielu typów ran ostrych i chronicznych, jak również jako profilaktyka, w celu zapobiegania zakażeniom miejsca operowanego oraz rozchodzenia się zespoleń.

  W naszej praktyce stosujemy zarówno aparaty konwencjonalne mobilne jak i niezwykle praktyczne urządzenia firmy Smith&Nephew PICO. Równie istotne co dobór właściwego leczenia specjalistycznego jest wykonywanie przy każdorazowej zmianie opatrunku chirurgiczne oczyszczenie rany zgodne z zasadami debridementu.

  W leczeniu ran przewlekłych wykorzystujemy ponadto metody leczenia biologicznego oparte na preparatach osocza bogato płytkowego (PRP). Celem ich zastosowania jest pobudzenie do ziarninowania brzegów rany, dzięki czemu uzyskujemy skrócenie czasu gojenia się rany.

  Poniżej znajda Państwo opis artykuł zawierający opis przypadku leczonego przez Doktora Krzymińskiego:

  Zastosowanie opatrunków specjalistycznych opartych na technologii TLC w terapii trudno gojącej się rany w przebiegu ropowicy ramienia i przedramienia

   

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations