• Medale i karate

  Medale i karate

  Damian Tomasik, reprezentujący Towarzystwo Sportowe „Sokół”, o którego zdrowie dba dr Przemysław Łaganowski, ma za sobą bardzo udane starty w najważniejszych imprezach pierwszej połowy roku. Ostatni udział w Mistrzostwach Polski przyniósł mu aż trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Medale na pewno dają wielką satysfakcję, ale karate to doskonały, rozwijający sport. Dlatego Centrum Medyczne Bimed chętnie wspiera karate.

   

  Karate jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce spróbować czegoś nowego i trochę bardziej orientalnego niż siłownia czy fitness. Ta aktywność fizyczna szczególnie polecana jest dzieciom ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na ich rozwój fizyczny jak i samodyscyplinę, naukę szacunku oraz pracy nad sobą.

  Karate tradycyjne, jako sztuka samoobrony, rozwijało się w Japonii przez wiele lat. Jego podstawa techniczna jest oparta na okinawskiej zasadzie to de, która z kolei opiera się na chonfa – chińskiej sztuce walki będącej formą samoobrony bez użycia broni. Podstawą filozoficzną karate tradycyjnego jest japońskie budo, które jest wspólne dla wielu japońskich sztuk walki.

  Ostatecznie, karate tradycyjne powstało w wyniku połączenia okinawskich form walki i japońskiej filozofii budo. Głównym pojęciem w strukturze technicznej karate tradycyjnego jest todome waza, czyli cios kończący, gdzie pojedyncza technika całkowicie unieszkodliwia przeciwnika. Ta wysoka sprawność techniczna czyni z karate tradycyjnego wielką sztukę. Karate tradycyjne daje najwyższej jakości korzyści fizyczne, ponieważ trening obejmuje dynamiczne użycie całego ciała.

  Karate tradycyjne nie tylko dąży do rozwoju całej osoby, ale także ma korzystne działanie na stan umysłu i emocji, zapewniając całkowitą równowagę i stabilne emocje. Ostatecznym celem treningu w karate tradycyjnym nie jest tylko osiągnięcie perfekcji w sztuce walki, ale raczej całkowity rozwój ludzkiego charakteru tam, gdzie walka nie jest już potrzebna.

  Źródło: www.dojolodz.pl

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations