Mammografia Łódź

Mammografia jest podstawowym badaniem radiologicznym gruczołu piersiowego u kobiet. Polega na wykonaniu serii zdjęć gruczołu przy użyciu promieni rentgenowskich. Jej zdolność do uwidoczniania szeregu charakterystycznych zmian pozwala na wczesne rozpoznanie raka piersi oraz innych patologii sutka, zanim staną się one jawne klinicznie. Ma ona największe znaczenie w wykrywaniu wczesnego raka piersi, co w dużym stopniu zmniejsza umieralność z tego powodu. Obecnie jest to najczęstszy nowotwór wśród kobiet w Polsce. Mammografia Łódź odgrywa coraz większą rolę w życiu Polek dzięki rosnącej samoświadomości.  Skuteczność mammografii jako jedynego badania przesiewowego została potwierdzona klinicznie.

Mammografia pozwala uwidocznić poszczególne elementy budujące pierś: tkankę gruczołową, tłuszczową łącznotkankowe podścielisko, główne gruczoły mleczne, żyły, skórę oraz brodawkę sutkową. Mammografia potrafi wykazać również patologiczne zmiany w piersiach jeszcze nie wyczuwalne badaniem palpacyjnym (wielkości nawet 2 – 3 mm). Poza tym wykrywa się też większe guzki oraz charakterystyczne dla raka mikrozwapnienia. Mammografia to badanie, które pozwala wychwycić nawet bardzo małe zmiany, dlatego zwiększa szansę wyleczenia i uratowania życia wielu kobietom.

mammografia łódź

Mammografia to badanie w miarę bezpieczne. Używa się bardzo niskich dawek promieniowania (np. znacznie niższych niż przy RTG klatki piersiowej). Dlatego badanie można powtarzać często bez ryzyka negatywnego wpływu na zdrowie. Oczywiście jest to badanie przy użyciu promieniowania rentgenowskiego dlatego nie jest zalecane u kobiet w ciąży.

Do badania mammograficznego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jednak w dniu badania nie powinno się (w okolicy klatki piersiowej i dołów pachowych) używać kosmetyków i środków przeciwpotnych (talki, mleczka, balsamy, dezodoranty). Może to mieć wpływ na obraz piersi przez co może utrudnić ocenę wyników badania lekarzowi.

Niepokoją Cię takie objawy jak:

  • zmiana wielkości i kształtu piersi
  • zmiany skórne w obrębie brodawek
  • zniekształcenie lub wciągniecie brodawek
  • powiększone węzły chłonne w okolicach pachowych
  • wyciekająca wydzielina z brodawki
  • ból piersi

Jeśli ukończyłaś 35 lat i dbasz o swoje zdrowie lub posiadasz wskazania medyczne do wykonania badania
ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ! BADANIE MOŻE OCALIĆ ŻYCIE TOBIE LUB TWOIM BLISKIM…

Cena badania – 120zł

RODZAJ BADANIA CENA

mammografia

 

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations