• Leczenie ran przewlekłych oraz trudno gojących się

    Leczenie ran przewlekłych oraz trudno gojących się

    Z myślą o naszych pacjentach poszerzamy zakres specjalistycznych usług. Dzięki współpracy z dr. Michałem Krzymińskim możemy teraz zaoferować Państwu leczenie ran przewlekłych i trudno gojących się.

    Przewlekłe, trudno gojące się rany mają bardzo wiele przyczyn. Mogą to być m.in. rozległe odleżyny zarówno u osób starszych, jak i młodych np. spowodowane długotrwałym leżeniem po urazach kręgosłupa. Kolejną grupą są różnego rodzaju zaburzenia naczyniowe, nowotworowe, miażdżyca, owrzodzenia, zapalenia kości czy tzw. stopa cukrzycowa. Do leczenia ran dr Michał Krzemiński stosuje opatrunki specjalistyczne m.in. firmy Urgo Medical, Smith & Nephew czy Hartmann. Dzięki odpowiedniemu doborowi opatrunków chłonnych, zawierających jony srebra czy opartych na technologii lipidowo-koloidowej możliwe jest przyspieszenie gojenia się rany oraz poprawa komfortu życia pacjenta. Wyjątkowo dobre efekty lecznicze przynosi stosowanie terapii podciśnieniowej VAC, której dr Krzymiński jest wielkim zwolennikiem. Terapia podciśnieniowa ran (ang. Negative Pressure Wound Therapy, NPWT) to technika leczenia wykorzystująca miejscowe oddziaływanie podciśnienia na powierzchnię rany w celu poprawy jej gojenia. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technik terapeutycznych stosowana zarówno w leczeniu wielu typów ran ostrych i chronicznych, jak również jako profilaktyka, w celu zapobiegania zakażeniom miejsca operowanego oraz rozchodzenia się zespoleń. W naszej praktyce stosujemy zarówno aparaty konwencjonalne mobilne jak i niezwykle praktyczne urządzenia firmy Smith&Nephew PICO. Równie istotne co dobór właściwego leczenia specjalistycznego jest wykonywanie przy każdorazowej zmianie opatrunku chirurgicznego oczyszczenia rany zgodne z zasadami debridementu.

    W leczeniu ran przewlekłych wykorzystujemy ponadto metody leczenia biologicznego oparte na preparatach osocza bogatopłytkowego PRP. Celem ich zastosowania jest pobudzenie do ziarninowania brzegów rany, dzięki czemu uzyskujemy skrócenie czasu gojenia się rany.

    Leave a reply →
  • Posted by Marek Serafinski on 10 lipca 2023, 00:13

    please

    Reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations