(zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego).
Tego typu operacje barku przeprowadza się w zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych stawu barkowo-obojczykowego, które powodują silne i narastające dolegliwości bólowe barku, pojawiające się zwłaszcza podczas ruchów ręką ponad głową. Brak poprawy po dotychczasowym leczeniu zachowawczym jest wskazaniem leczenia operacyjnego. Rozpoznanie stawia się na podstawie badania przedmiotowego oraz potwierdza się badaniami obrazowymi (klasyczne RTG, USG, rezonans magnetyczny).
Znieczulenie:
Operacje barku przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.
Operacja:
Operacje barku (artroskopową resekcję końca barkowego obojczyka) wykonuje się przy pomocy technik małoinwazyjnych (artroskopowo). Operacja polega na usunięciu osteofitów i końca barkowego obojczyka, które są źródłem bólu uciskając na ścięgna stożka rotatorów podczas ruchów ramienia.
Okres pobytu w szpitalu:
Pacjent pozostaje w szpitalu 2 dni.
Rehabilitacja:
Sukces leczenia operacyjnego zależy nie tylko od prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, ale także od rzetelnej i odpowiednio zaprogramowanej rehabilitacji. Pacjent po artroskopowej resekcji końca barkowego obojczyka wymaga intensywnego leczenia usprawniającego trwającego kilka tygodni, zmierzającego do przywrócenia prawidłowych warunków w operowanej okolicy, poprawiając odpowiedni rytm i schemat ruchu w stawie barkowym. Po okresie rehabilitacji chory powraca do pełnej sprawności, aktywności, pracy i sportu. Specjaliści naszego Centrum Rehabilitacji prowadzą leczenie rehabilitacyjne według światowych standardów, cały czas dbając o Państwa komfort, bezpieczeństwo i szybki powrót do pełnej sprawności.