Artroskopowa rekonstrukcja uszkodzeń typu SLAP

(uszkodzenia obrąbka stawowego w miejscu przyczepu bicepsa).

Operacje barku typu SLAP przeprowadza się w sytuacji uszkodzenia przedni-górnej lub tylno-górnej części obrąbka, w miejscu, gdzie przyczepia się głowa długa mięśnia bicepsa. Do uszkodzeń tych dochodzi podczas urazów barku (upadek na bark lub rękę) oraz podczas uprawiania sportu (np. siatkówka, piłka ręczna, baseball, pływanie, ćwiczenia na siłowni).

Znieczulenie:

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Operacja:

Tego typu operacje barku wykonuje się ją przy pomocy technik małoinwazyjnych (artroskopowo). Operacja polega na rekonstrukcji (odtworzeniu) uszkodzonych części obrąbka stawowego przy pomocy implantów.

Okres pobytu w szpitalu:

Pacjent pozostaje w szpitalu 2 dni.

Rehabilitacja:

Sukces leczenia operacyjnego zależy nie tylko od prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, ale także od rzetelnej i odpowiednio zaprogramowanej rehabilitacji. Pacjent po rekonstrukcji uszkodzeń obrąbka typu SLAP wymaga intensywnego leczenia usprawniającego trwającego kilka-, kilkanaście tygodni, podzielonego na etapy. Po tym okresie chory powraca do pełnej sprawności, pracy i sportu. Specjaliści naszego Centrum Rehabilitacji prowadzą leczenie rehabilitacyjne według światowych standardów, cały czas dbając o Państwa komfort i bezpieczeństwo.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations