Artroskopowa rekonstrukcja stożka rotatorów barku

(uszkodzenie stożka rotatorów barku).

Tego typu operacje barku przeprowadza się w częściowych lub całkowitych uszkodzeniach pierścienia (stożka) rotatorów barku. Stożek rotatorów to miejsce przyczepu istotnych mięśni barku, których praca zapewnia prawidłową funkcję barku i całej kończyny górnej. Uszkodzenia tych struktur mogą powstawać z powodu przewlekłego stanu zapalnego i przeciążenia tych mięśni (praca fizyczna, sport), lub urazu barku (upadek na bark). Pacjent z uszkodzeniem stożka rotatorów skarży się na ból barku, nasilający się podczas wykonywania ruchów ponad głowę, bóle barku pojawiają się również w nocy. Chory odczuwa również osłabienie siły mięśniowej całej kończyny górnej, które w istotny sposób ograniczają jego codzienne funkcjonowanie, pracę zawodową, aktywność sportową.

Znieczulenie:

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Operacja:

Wykonuje się ją przy pomocy technik małoinwazyjnych (artroskopowo). Operacja polega na rekonstrukcji (odtworzeniu) uszkodzonych ścięgien pierścienia rotatorów przy pomocy implantów.

Okres pobytu w szpitalu:

Pacjent pozostaje w szpitalu 2 dni.

Rehabilitacja:

Sukces leczenia operacyjnego zależy nie tylko od prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, ale także od rzetelnej i odpowiednio zaprogramowanej rehabilitacji. Pacjent po rekonstrukcji stożka rotatorów wymaga intensywnego leczenia usprawniającego trwającego kilka-, kilkanaście tygodni, podzielonego na etapy. Po tym okresie chory powraca do pełnej sprawności. Specjaliści naszego Centrum Rehabilitacji prowadzą leczenie rehabilitacyjne według światowych standardów, cały czas dbając o Państwa komfort, bezpieczeństwo i szybki powrót do pełnej sprawności.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations