Artroskopowa dekompresja przestrzeni podbarkowej

(zespół ciasnoty podbarkowej, zapalenia kaletki podbarkowej).

Operacje barku przeprowadza się w przewlekłym zapaleniu kaletki podbarkowej, które objawia się narastającymi dolegliwościami bólowymi barku, które nie mijają po leczeniu zachowawczym (leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, rehabilitacja). Choroba ta doprowadza to istotnego ograniczenia funkcji kończyny górnej. Trwający długo proces zapalny może doprowadzić do osłabienia struktury ścięgien stożka rotatorów, a w konsekwencji do ich uszkodzenia.

Znieczulenie:

Operacje barku przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Operacja:

Wykonuje się ją przy pomocy technik małoinwazyjnych (artroskopowo). Operacja polega na usunięciu zmienionej zapalnie kaletki podbarkowej oraz usunięciu fragmentu wyrostka barkowego łopatki, co znosi dolegliwości bólowe i przywraca prawidłową funkcję barku.

Okres pobytu w szpitalu:

Pacjent pozostaje w szpitalu 2 dni.

Rehabilitacja:

Sukces leczenia operacyjnego zależy nie tylko od prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, ale także od rzetelnej i odpowiednio zaprogramowanej rehabilitacji. Pacjent po artroskopowej dekompresji przestrzeni podbarkowej wymaga intensywnego leczenia usprawniającego trwającego kilka tygodni, zmierzającego do przywrócenia prawidłowych warunków w operowanej okolicy, poprawiając odpowiedni rytm i schemat ruchu w stawie barkowym. Po okresie rehabilitacji chory powraca do pełnej sprawności, aktywności, pracy i sportu. Specjaliści naszego Centrum Rehabilitacji prowadzą leczenie rehabilitacyjne według światowych standardów, cały czas dbając o Państwa komfort, bezpieczeństwo i szybki powrót do pełnej sprawności.

 

Layout

Color Skin

Header type

Top sidebar

2nd sidebar

Sticky Menu

Direction

Animations